Zaufana firma - 10 lat na rynku
58 728 29 49
Zgłoś się Teraz

Najważniejsze dla każdego Opiekuna…

W dzisiejszym artykule poruszymy najważniejsze kwestie, które przydadzą się Opiekunce i Opiekunowi. Nie ma znaczenia czy jesteś już doświadczonym opiekunem osób starszych w Niemczech, czy Twoje pierwsze zlecenie dopiero przed Tobą – z poniższej listy dowiesz się ważnych informacji przydatnych na szteli. Zebraliśmy w jednym miejscu dotychczasowe artykuły z naszego portalu, które, starannie wyselekcjonowane, ukazały się ostatnio na naszej stronie i traktują o pracy Opiekuna.

 

Zaczynamy lekkim artykułem o zaskakującym życiu:

https://opiekunka.perfekton.pl/pogodzinach/opowiadanie/

To warte uwagi opowiadanie „Opieka na rozdrożach”, w którym przybliżamy historię pani Beaty. Nie do uwierzenia jest dla niej informacja, że straciła ona swoją dotychczasową pracę jako księgowa? Pozostawiona bez żadnej nadziei zastanawia się co począć dalej, gdy w jej ręce wpada gazeta z pewnym ogłoszeniem… Jak dalej potoczą się jej losy?

 

https://opiekunka.perfekton.pl/dladucha/samotnosc-starszego-czlowieka-jest-latwa/

Dalej poruszamy temat samotności. W artykule o kontrowersyjnym tytule „Samotność starszego człowieka jest łatwa” zastanawiamy się skąd wywodzi się ten problem społeczny, jak bardzo jest on uciążliwy i co możemy zrobić, by mu zapobiec lub by choć ograniczyć jego negatywne skutki. Jak samotność podopiecznego odbija się na pracy opiekuna? W tekście wyróżniamy również różne rodzaje samotności, ponieważ nigdy nie wiemy z jaką odmianą będziemy – być może – musieli sobie radzić w pracy.

 

https://opiekunka.perfekton.pl/wyzwania/sama-prawda-szczery-wywiad/

Zauważyliśmy również, że w Internecie można spotkać się z różnymi opiniami na temat pracy opiekuna osób starszych – czy to w Polsce, w Niemczech, czy innych krajach. Skąd wiadomo, które informacje podawane w wywiadach są naprawdę rzetelne? Z takim namysłem przystąpiliśmy do przeprowadzenia zupełnie szczerego wywiadu z jednym z naszych Opiekunów. Poruszyliśmy tam kwestie motywacji do podjęcia pracy akurat jako opiekun osób starszych, jak wyglądał pierwszy wyjazd na zlecenie i co skłoniło bohatera naszej historii do zmian w swojej pracy. Do przeczytania wywiadu zachęcamy szczególnie początkujące osoby, rozważające podjęcie pracy w branży opieki.

 

https://opiekunka.perfekton.pl/dladucha/pieczone-udka/

Na prośbę naszych Opiekunów zamieściliśmy na naszej stronie również przepis kulinarny wraz ze słowniczkiem języka niemieckiego! Myślimy, że pomoże on przede wszystkim osobom zainteresowanym gotowaniem, szukających przepisów i zastanawiających się co tym razem upichcić dla siebie i podopiecznego. Słowniczek z kolei pomoże przy codziennych zakupach – nie trzeba już się trudzić ze szukaniem tłumaczeń słówek.

 

Z najnowszych artykułów godne uwagi są teksty poruszające temat rynku pracy nad osobami starszymi w Niemczech. Tematy te rozbiliśmy na dwie części:

https://opiekunka.perfekton.pl/rozwoj/rynek-pracy-opieki-nad-osobami-starszymi-w-niemczech-cz-1/

Zobacz jak społeczeństwo niemieckie starzeje się i co z tego wynika.

https://opiekunka.perfekton.pl/rozwoj/rynek-pracy-opieki-nad-osobami-starszymi-w-niemczech-cz-2/

Czy opieka nad osobami starszymi jest opłacalna? Czy ta branża jest rozwijająca się? Szczególnie polecamy artykuł osobom zainteresowanym rozwojem branży opiekuńczej w najbliższych latach.

 

Powyżej zaprezentowaliśmy najważniejsze artykuły, które w ostatnim czasie ukazały się na naszej stronie. Wierzymy, że będą pomocne przy przeglądaniu naszego portalu oraz zapewnią potrzebną wiedzę na temat pracy opiekuna osób starszych w Niemczech.

Dodaj komentarz

[callme]