pobrane 58 728 29 49 | opieka@perfekton.pl APLIKUJ TERAZ

Nauka niemieckiego w Twoim smartfonie i tablecie

04.09.2017 Po godzinach, Rozwój

Dla opiekunów wyjeżdżających do pracy w Niemczech z oczywistych względów jedną z kluczowych umiejętności jest jak najlepsza znajomość języka niemieckiego. Pogłębianie i odświeżanie tej znajomości ułatwia nam współczesna technologia, a nowoczesne metody pozwalają połączyć przyjemne z pożytecznym. Prezentujemy 4 aplikacje na smartfony, które pomogą w nauce języka, a także dostarczą odrobinę rozrywki.

kobieta uczy się języka niemieckiego

 

Gra i nauka w jednym – Memrise

Aplikacja bazuje na efekcie pamięciowym, jest to typowy przykład nauki poprzez zabawę. Atrakcyjna grafika i forma z elementami  rywalizacji, a przede wszystkim wytyczanie sobie samemu kolejnych poziomów, zdobywanie punktów wciąga tak bardzo, jak klasyczne gry. Aplikacja zasakauje kolejnymi metodami powtarzania i utrwalania wiedzy. Awans na kolejny poziom cieszy, a co najważniejsze pozostają nam w głowie nowe słowa i zwroty. Memrise nie jest klasycznym kursem, nauką modułową, ale doskonałym narzędziem uzupełniającym, pozwala poszerzyć słownictwo i się zrelaksować. 

Aplikacja jest darmowa. Występuje też płatna opcja premium, ale spokojnie można się zadowolić wersją podstawową. Jedyne, co może irytować, to częste próby namówienia użytkownika do przejścia do płatnej wersji, jednak można sobie z tym poradzić. Największy minus to niepełne polskie menu, jednak przy szybkim rozwoju aplikacji, jest szansa, że się to zmieni.

Powtórka lub wejście na kolejny poziom – Busuu

Busuu to świetne narzędzie, gdy chcemy wrócić do języka po przerwie, ale także poszerzyć jego znajomość, przejść na kolejny poziom. Jest to klasyczny kurs obejmujący słownictwo i zagadnienia gramatyczne na poziomach od A1 do B2, daje możliwość korzystania z lekcji w smarfonie poprzez aplikację lub w wersji online na  laptopie. Możemy śledzić swoje postępy i powtrzać te elementy, z którymi mieliśmy problem. Aplikacja w wersji darmowej obejmuje lekcje ze słownictwa i podstawowe ćwiczenia sprawdzające, wersja płatna dodatkowo daje dostęp do zagadnień gramatycznych i quizzów (koszt waha się od 16 do 29 zł za miesiąc, w zależności od długości subskrypcji), a także do podsumowania nauki i uzyskania certyfikatu Busuu. 

Nauka bardziej na poważnie – Deutsch Akademie 

Deutsch Akademie oferuje kursy online oraz poprzez aplikacje mobilne na smartfon i tablet. Są to dość zaawansowane kursy audio, z wiedzą gramatyczną i słownictwem, oferujące możliwość doskonalenia znajomości języka na wielu poziomach, aż do C1. Mają dobrą opinię wśród użytkowników, choć zaznacza się, że nie są skonstruowane dla osób początkujących.

W potrzebie – Tłumacz Google

Popularna na całym świecie usługa korporacji Google stale się rozwija. Aplikacja jest coraz sprawniejsza, a tłumaczenia coraz lepsze. Może uratować nas w sytuacji, gdy zabraknie słowa, albo gdy czegoś nie rozumiemy. Działa szybko i sprawnie. W najnowszej odsłonie tłumaczy nie tylko wpisane zwroty, ale też tekst stron internetowych, teksty ze zdjęć oraz ze słuchu. Choć dodatkowe funkcjonalności czasami zawodzą, to jednak sama aplikacja zasługuje na miejsce w smartfonie, zwłaszcza, gdy znajdujemy się zagranicą.

 

Podziel się
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Potrzebujesz więcej informacji? 

Zostaw swój numer telefonu - Oddzwonimy do Ciebie w 5 minut!

Niestety jesteśmy poza biurem. Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw swój numer teraz - oddzwonimy kiedy wrócimy do pracy!

Potrzebujesz więcej informacji? 

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy do Ciebie!

Masz pytania?

Pracuj z nami

Zgłoś się, oddzwonimy!

Perfekton